Hakkimizda

Novo Danismanlik, 10 yila yaklasan danismanlik ve egitim tecrübesi ile Murat Odaci tarafindan firmalarin yapilarinin ve personel yetkinlerinin degisen dünya sartlarina uyumlarini saglamak amaci ile kurulmustur.

Novo kelimesi Latincede, yeni, yenilemek, tazelemek, degistirmek ve canlandirmak anlamlarina gelmektedir ve bizlerin misyonumuza sagladigi uyum açisindan özellikle seçilmistir. Novo Danismanlik, artik sinirlarin kalktigi ve dünya ülkelerinin birbirine ticari açidan daha çok yaklastigi günümüzde, hem yurt içi hem de yurt disi rekabet ile karsi karsiya kalan isletmelerin kârliligini ve pazar bilgisini yeni yöntemler ile arttirmayi amaçlamaktadir.

Bu amaca ulasmak için isletmelerin ihtiyaçlarina özel çözümler gelistirilerek, ticari açidan daha rekabetçi bir yapiya sahip olmalari saglanmaktadir. Ayrica personellerine verilen egitimler ile de kurulan rekabetçi yapinin sürdürülebilir olmasi hedeflenmektedir.

Murat Odaci kimdir?

Dokuz Eylül Üniversitesi IIBF Isletme Bölümünde lisans egitimini ve Gediz Üniversitesi Isletme Yüksek Lisans egitimlerini tamamlamistir. Izmir Katip Çelebi Üniversitesinde Isletme Doktora Programina devam etmekte olan Murat Odaci Dis Ticaret Operasyonu, Uluslararasi Pazarlama, Lojistik ve Elektronik Ticaret alanlarinda sertifikalara sahiptir. 

Profesyonel is yasantisina Vestel Dis Ticaret A.S. de baslamis daha sonra sirasiyla Roche Diagnostik, Arkas Holding Bosphorus Gemi Acentaligi A.S. ve Yöndes Yönetim Danismanlik firmalarinda satis, operasyon ve danismanlik alanlarinda farkli pozisyonlarda görev almistir. 

2010 yilindan bu yana Ekonomi Bakanligi'ndan akredite dis ticaret egitmeni olarak 2010/8 Uluslararasi Rekabetçiligin Arttirilmasi Hakkinda Teblig kapsaminda gelistirilen 7 farkli sektöre yapilan Ur-Ge projesinde egitmen olarak görev almistir. 

Geçmis dönemde Dogu Karadeniz Ihracatçi Birlikleri, Rize Ticaret Odasi, Adana Ticaret Odasi, Antalya Ticaret Odasi, Aydin Ticaret Odasi, Manisa Ticaret Odasi ve farkli isadamlari derneklerinin üyelerinin dis ticaret, satis ve lojistik konularinda gelisimi için düzenledigi egitimleri gerçeklestirmistir. Hali hazirda Izmir Ekonomi Üniversitesi Sürekli Egitim Merkezi ( EKOSEM ), Izmir Ticaret Odasi ve bazi özel egitim kurumlarinda ’nda yine ayni konularda egitimler vermektedir. Ayrica Gediz Üniversitesi Uluslararasi Ticaret Ve Pazarlama bölümünde yari zamanli ögretim görevlisidir. 

Kendisi de aktif olarak dis ticaret ile ugrasan Murat Odaci, isletmelerin potansiyel alicilara ulasmalarinda ya da kendileri için uygun tedarikçileri bulmalarinda, sahip oldugu uluslararasi partnerlik iliskileri kapsaminda danismanlik hizmetleri sunmaktadir.